• Základné informácie

IV. odd. Mgr. Anna Čiefová

V. odd. Jaroslava Šípová

VI. odd. Mgr. Kristína Vojtek

Deti majú možnosť prísť do ŠKD ráno od 6.15 h podľa potreby rodičov. Ranná činnosť prebieha v herni, kde môžu deti ešte relaxovať, oddychovať alebo sa zabavia vhodnou hrou.

Z herne odchádzame o 7.45 h, odvedieme ich do triedy. Tam sa pripravia na vyučovanie.

Naspäť do ŠKD sa deti vracajú po skončení vyučovania a to najskôr o 11.40 h podľa rozvrhu. Jednu vyučovaciu hodinu trávime v herni. K dispozícii máme dve materiálne zabezpečené herne, čo umožňuje všetkým deťom výber hračiek a priestor pre hru.

V čase od 12.35 h do 12.55 h sa pripravujeme na obed, dbáme predovšetkým o dodržiavanie hygienických návykov.

Po obede do 14.00 h začína prekreačná činnosť, tu využívame a realizujeme aktivity spojené s pohybom a hrami na školskom ihrisku, poprípade ideme na vychádzku, v prípade zlého počasia si ideme zašportovať do telocvične, čítame si knihu alebo sa rozprávame o tom, ako deti prežili dopoludnie. V deň, kedy majú deti krúžkovú činnosť a zostane v oddelení menší počet detí, máme možnosť ísť do školskej kuchynky a pripraviť s deťmi jednoduché jedlá.

Prilbižne od 14.00 h do 14.45h máme určený čas na prípravu na vyučovanie, precvičovanie prípravných cvikov, deťom pripravujeme rôzne didaktické hry, staršie deti vedieme k samostatnému vypracovaniu domácich úloh a k vzájomnej spolupráci a pomoci. Deti prvých ročníkov si zväčša domáce úlohy vypracovávajú doma, nakoľko potrebujú individuálny prístup a dohľad rodičov. Čas na vypracovanie domácich úloh sa môže podľa ich rozsahu meniť.

Potom následuje záujmová činnosť. Každý deň sa venujeme inej záujmovej oblasti:

pondelok - spoločensko-vedná oblasť

utorok - esteticko-výchovná oblasť

streda - prírodovedná a enviromentálna oblasť

štvrtok - pracovno-technická oblasť

piatok - športovo-pohybová a zdravotná oblasť.

Snažíme sa o rozvíjanie sociálnych a komunikačných kompetencií detí, učiť sa, riešiť problémy, osobné, sociálne a občianske a neposlednom rade kultúrne, matematické prírodovedné, IKT.
          Deti vedieme k rozvoju jemnej motoriky a manuálnych zručností. Spolupracujeme aj so školskou psychologičkou čo má na deti veľmi dobrý vplyv.

Pokyn č. 3/2018

Pokyn_c._3/2018.pdf