• Záujmové útvary šk. rok 2023/2024

Zippyho kamaráti

I. A

pondelok

Zameraný na rozvoj duševného zdravia detí – zvládanie problémov, stresu, emócií, riešenie konfliktov,  budovanie sociálnych zručností a priateľských vzťahov.

Mgr. Kucharová

Varenie a pečenie

III. a IV. ročník

pondelok

Zameraný na osvojenie si základných teoretických poznatkov a praktických zručností potrebných k úspešnému zvládnutiu prípravy jednoduchých jedál. V krúžku sa budú deti učiť dodržiavať zásady bezpečnosti pri práci, hygienické zásady, udržiavať pri práci čistotu a poriadok. Oboznámia sa so zásadami zdravej výživy a etiketou stolovania. Naučia sa piecť jednoduché dezerty. Budeme poznávať spotrebiče a kuchynské zariadenie, naučíme sa ich používať. Pod vedením vedúcej krúžku budú deti pripravovať jednoduché jedlá, oboznámia sa s postupmi a pravidlami ich prípravy. Predvedieme si ich servírovanie.

Mgr. Miklošová

Som Leopoldovčan – som ekológ

II. A

utorok

Pochopiť význam ochrany životného prostredia.

Rozvíjať zručnosti pri tvorbe a ochrane životného prostredia (primerane  veku).

Naučiť žiakov chápať význam fauny a flóry v živote človeka a ich vzájomné vzťahy.

Triedenie odpadu, recyklácia, kompostovanie.

Čistenie priestorov mesta, školy a okolitej prírody.

Pozorovanie rastlín okolitej flóry.

Pozorovanie živočíchov okolitej fauny.

Výtvarné stvárnenie živej a neživej prírody

Besedy a diskusie s odborníkmi

Mgr. Vančová

Svet hier

II. ročník

pondelok

Činnosť krúžku je ovplyvnená ročným obdobím a aktuálnym počasím. V jesenných a jarných mesiacoch deti športujú a hrajú sa na školskom ihrisku, v prírode. V zime sa sánkujú, šmýkajú, hrajú sa na snehu. Počas nepriaznivého počasia sa deti hrajú v miestnosti zábavné hry, spoločenské hry, tanečné hry pri hudbe, hry s legom, stavebnicami a pod. Učia sa zmysluplne tráviť voľný čas športom a veselou zábavou. Rozvíjajú si tak telesnú zdatnosť, technickú zručnosť, fantáziu, tvorivosť. Deti sa hrou učia a pripravujú sa žiť v kolektíve. Každá hra im prináša radosť.

Mgr. Dobrovodská

Mám to!

III. ročník

utorok

V rámci krúžku „Mám to!“ sa naučíme aktívne využívať svoj voľný čas. Pri práci budeme využívať kreativitu, logiku a fantáziu. Pozornosť budeme venovať rôznym druhom výtvarných techník, logickým a spoločenským hrám, tvorivej dramatike a podobne.

Mgr. Ščasná

Šikovníček

III. ročník

Obsahové zameranie:

•  tvorivé výtvarné   činnosti: maľba, kresba, koláž, modelovanie, mozaika, falošný linoryt, ...
        • práca s kreatívnym materiálom,
        • výroba  rôznych   predmetov z odpadových materiálov,
        • zbieranie prírodného materiálu, tvorenie z  prírodných materiálov,
        •  vychádzky do prírody,
        •  hry a športovanie  v prírode.

Mgr. Beláková

Dobrý nápad

IV. A

Obsahové zameranie :

• ručné práce: pletenie, háčkovanie, vyšívanie ys-  rozvoj tvorivosti a kreativity, estetického cítenia, komunikatívnosti
        • využitie prírodných materiálov – rozvoj tvorivosti a spolupráce pri práci
        • tradície a zvyky v regióne obce a okolí (výšivky, odevy, pracovné nástroje)

PaedDr. Košťálová

HOBBÝCI – Výtvarný

IV. ročník

pondelok

Krúžok je zameraný na výtvarnú tvorbu žiakov 4. ročníka. Počas krúžku budeme pracovať s rôznymi materiálmi, využijeme rôzne výtvarné techniky. U žiakov sa bude rozvíjať kreativita, manuálne schopnosti žiakov a láska k výtvarnej tvorbe. Témy v krúžku budú zamerané na postupnosť vývoja výtvarnej tvorby a dejín umenia. Žiaci sa teda oboznámia aj so známymi maliarmi, sochármi a umelcami vo výtvarnej tvorbe.

Mgr. Svetlíková

Pohybové hry

V. – VI. ročník

štvrtok

Rozvíjanie pohybových zručností detí pohybovými hrami a rôznymi športovými aktivitami.

Mgr. Čelková

Film a  fotografia

streda

Zameranie: fotografovanie a tvorba videí, práca s digitálnym fotoaparátom, úprava fotografií a strihanie videí, zapájanie sa do rôznych fotografických súťaží.  Krúžok prebieha kombinovane, prezenčne aj online.

Mgr. Podkopčanová

Redakčný krúžok

utorok

Zameranie: tvorba školského časopisu, tvorenie článkov, výtvarné spracovanie časopisu, vyhľadávanie informácií, práca s Wordom, tvorba časopisu v programe Publisher.

Mgr. Kuna

Loptové hry

streda

Zameranie: individuálne herné činnosti pre všetky kolektívne loptové hry.

RNDr. Ganevová

Fyzika okolo nás

VI. – IX. ročník

štvrtok

Zameranie: objavovanie fyzikálnych javov v prírode, vysvetlenie fyzikálnych javov, fyzikálne pokusy

Mgr. Brešťanská

Hovorme anglicky

VI., VII.,VIII .ročník

utorok

Zameranie: zlepšenie komunikácie v anglickom jazyku hravou formou (texty piesní, tajničky, hry, čítanie anglickej literatúry....)

Mgr. Zacharová

Výtvarný ateliér

VII. + VIII. ročník

utorok

Zameranie: rozvoj tvorivosti a estetického cítenia, manuálnych zručností pri výrobe úžitkových
        predmetov rôznymi výtvarnými technikami, príprava žiakov na výtvarné súťaže.

Mgr. Macášek

Mladí vedci

VIII. – IX. ročník

Zameranie:

- príprava na chemickú olympiádu

- rozvoj prírodovednej gramotnosti

Mgr. Kuzmová

Navzájom a spoločne

IX . ročník

štvrtok

Zameranie:  úprava okolia školy, triedenie odpadov, zber odpadu. Čistenie okolia štrkového jazera.

Mgr. Moravčíková

utorok

Zameranie:  utvrdzovanie učiva slovenského jazyka a matematiky, rozvoj čitateľskej a matematickej gramotnosti, príprava žiakov na testovanie a prijímacie pohovory na SŠ

Mgr. Sviteková

utorok

Zameranie: utvrdzovanie učiva slovenského jazyka a literatúry, rozvoj čitateľskej gramotnosti, príprava žiakov na testovanie a prijímacie pohovory na SŠ.

Mgr. Šimičáková

utorok

Zameranie: utvrdzovanie učiva matematiky, rozvoj čitateľskej a matematickej gramotnosti, príprava žiakov na testovanie a prijímacie pohovory na SŠ.