• IKABOG

• 21.12.2020 09:55
        • .K. Rowlingová, ktorú na celom svete čitatelia poznajú ako autorku série
          o Harrym Potterovi, sa rozhodla, že ďalšiu svoju knihu vydá v spolupráci
          s deťmi – želala si, aby sa  ilustrátormi jej  najnovšej knihy IKABOG stali práve deti.
          Nový napínavý príbeh svetoznámej rozprávačky o sile pravdy, nádeje a priateľstva sa pokúsilo ilustrovať vyše 1600 nádejných výtvarníkov, ktorí si čítali na webe postupne zverejňované príbehy a zároveň mali možnosť posielať svoje ilustrácie k jednotlivým kapitolám do súťaže IKABOG – Nakresli a vyhraj!
          Zo všetkých detských ilustrácií porota vybrala 34 najoriginálnejších, tie sú teraz súčasťou tlačenej verzie knihy IKABOG, ktorá je horúcou novinkou vydavateľstva IKAR.
          Ani žiaci našej školy si nenechali ujsť túto jedinečnú príležitosť. Viacerí vytvorili originálne ilustrácie a pokúsili sa zaujať odbornú porotu a zároveň  vyhovieť jej náročným kritériám.
          Vo veľkej konkurencii obstála naša piatačka Petra Mária Petrusová, ktorej ilustrácia je originálnou súčasťou diela a Peťka sa tak stala spoluautorkou knihy spisovateľky J.K.Rowlingovej. A to o sebe naozaj nemôže povedať každý!
          Keď budete listovať v knihe Ikabog, Peťkinu ilustráciu isto neprehliadnete, je dôkazom jej umeleckého talentu, zaujme vás precíznosťou spracovania, zaujímavosťou zvolenej techniky i vystihnutím atmosféry.
          Pevne veríme, že Peťka bude svoj talent naďalej rozvíjať ... a kto vie, možno sa z nej raz stane ilustrátorka detských kníh.