• IKABOG

21.12.2020 09:55
        .K. Rowlingová, ktorú na celom svete čitatelia poznajú ako autorku série
        o Harrym Potterovi, sa rozhodla, že ďalšiu svoju knihu vydá v spolupráci
        s deťmi – želala si, aby sa  ilustrátormi jej  najnovšej knihy IKABOG stali práve deti.
        Nový napínavý príbeh svetoznámej rozprávačky o sile pravdy, nádeje a priateľstva sa pokúsilo ilustrovať vyše 1600 nádejných výtvarníkov, ktorí si čítali na webe postupne zverejňované príbehy a zároveň mali možnosť posielať svoje ilustrácie k jednotlivým kapitolám do súťaže IKABOG – Nakresli a vyhraj!
        Zo všetkých detských ilustrácií porota vybrala 34 najoriginálnejších, tie sú teraz súčasťou tlačenej verzie knihy IKABOG, ktorá je horúcou novinkou vydavateľstva IKAR.
        Ani žiaci našej školy si nenechali ujsť túto jedinečnú príležitosť. Viacerí vytvorili originálne ilustrácie a pokúsili sa zaujať odbornú porotu a zároveň  vyhovieť jej náročným kritériám.
        Vo veľkej konkurencii obstála naša piatačka Petra Mária Petrusová, ktorej ilustrácia je originálnou súčasťou diela a Peťka sa tak stala spoluautorkou knihy spisovateľky J.K.Rowlingovej. A to o sebe naozaj nemôže povedať každý!
        Keď budete listovať v knihe Ikabog, Peťkinu ilustráciu isto neprehliadnete, je dôkazom jej umeleckého talentu, zaujme vás precíznosťou spracovania, zaujímavosťou zvolenej techniky i vystihnutím atmosféry.
        Pevne veríme, že Peťka bude svoj talent naďalej rozvíjať ... a kto vie, možno sa z nej raz stane ilustrátorka detských kníh.

• Vianočný darček

21.12.2020 09:33
        Vianoce sú časom lásky, dobroty a tepla domova, kedy sa navzájom obdarúvame a prežívame krásne spoločné chvíle s rodinou a priateľmi.  Avšak, uvedomujeme si, že medzi nami žije veľa ľudí, ktorí prežívajú Vianoce sami. Preto sme sa rozhodli, potešiť ich malým darčekom vyrobeným s láskou a myšlienkou na nich. Žiaci našej školy poslali osamelým starším ľuďom v našej obci a ľudom, ktorí prežívajú Vianoce v nemocnici malý vianočný darček. Dúfame, že ich táto malá pozornosť poteší a spríjemní im vianočný čas.
                                                                                                                   Mgr. Renáta Ščasná

Vianočná pošta pre seniorov v domovoch dôchodcov

21.12.2020 09:21
        Vianočnú poštu organizuje partia nadšencov z o.z. Pohodovo. Spolupracuje s domovmi dôchodcov, v ktorých seniori žijú. A hoci mnohí z nich „niekoho majú“, veľmi im chýba vianočná pošta – jeden z  tradičných symbolov Vianoc, ktorý dnes už akosi vyšiel z módy.
        Vianočná pošta dáva možnosť dobrovoľníkom vyrobiť a napísať na Vianoce pozdrav neznámym starkým do domova dôchodcov práve preto, že seniori sú zvyknutí dostávať rukou písané listy či pohľadnice. Je to pre nich ozajstný dar – symbol toho, že na nich niekto myslí.
        Vianočná pošta doručila seniorom už 83 549 želaní.
        Tento rok sa do projektu zapojili aj naši šikovní šiestaci, siedmaci a ôsmaci, ktorí s láskou vyrobili pohľadnice pre seniorov zo Zariadenia opatrovateľskej služby Varín, Centra sociálnych služieb Park v Čadci, Domova dôchodcov Dolné Saliby, Zariadenia pre seniorov v Dolnej Súči.
        Veríme, že svojimi pohľadnicami a želaniami naši žiaci vyčarili starkým úsmev na tvári, radosť v srdci a tohtoročné Vianoce im tak urobili aspoň trošku krajšími.
                                                                    Mgr. Gabriela Zacharová a Mgr. Mária Sviteková

18.12.2020 14:37

Na našej škole sa uskutočnilo aj v tomto školskom roku školské kolo Pytagoriády. Piataci súťažili 9. decembra, šiestaci, siedmaci a ôsmaci 10. decembra 2020 online formou. V piatom ročníku súťažilo 6 žiakov a dvaja z nich sú úspešní riešitelia - S. Fratrič a A. Piňáková. Šiestaci boli mimoriadne úspešní, lebo z 8 zúčastnených je až 6 žiakov úspešnými riešiteľmi – S. Kyjaci, E. Matulová, R. Opat,  Š. Mati, K Smerigová a M. Šefčík. V siedmom ročníku sa zúčastnilo až 16 žiakov, úspešní boli dvaja – J. Žigo a F. Harsányi,  ôsmakov sa zapojilo 5 a jeden z nich  - Š. Dafčík je úspešným riešiteľom.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom blahoželáme!

Mgr. Alena Moravčíková

Olympiáda z anglického jazyka – školské kolo

18.12.2020 14:35

Olympiáda z anglického jazyka sa tento rok konala z dôvodu pandémie v neštandardnej podobe, žiaci vypracovávali test online. Súťaže sa zúčastnilo 34 žiakov, ktorí súťažili v 2 kategóriách 1A a 1B.

Olympiáda pozostávala z troch disciplín. V prvom kole vypracovávali žiaci vedomostný test, ktorý obsahoval gramatickú zložku, ďalšou časťou bolo čítanie s porozumením a na záver žiakov potrápilo počúvanie s porozumením. Ústna časť olympiády bola tento rok zrušená.

Veľmi nás potešila vysoká účasť a záujem žiakov o školské kolo olympiády. Žiaci boli výborne pripravení a bojovali o každý bod a najlepší z nich nás budú reprezentovať v okresnom kole.

Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným prajeme veľa chuti a energie do ďalšieho štúdia angličtiny.

Umiestenie:

Kategória 1A