Výstava ,,Plody jesene“

22.10.2020 10:02

Jeseň pani bohatá, farbí stromy do zlata, premaľúva celý sad...

Jeseň je ročné obdobie plné farieb, dlhé horúce dni sa skrátia a zostanú chladné. V našej škole práve naopak chodba ožila plodmi jesene, ktoré priniesli žiaci, aby sa popýšili farebnou krásou prírody.

Pravidelne sa každý rok u nás  koná  nádherná výstava spojená s ocenením najkrajších a najkreatívnejších prác  pod názvom PLODY JESENE.

Žiaci spolu s učiteľmi so zapojením rodičov pripravili prekrásnu farebnú paletu plodov, ikebán, listov stromov, výrobkov z tekvíc, čo svedčí o veľkej kreativite našich žiakov. Žiaci mali možnosť vidieť tradičné a známe, ale aj menej známe druhy ovocia, zeleniny a iných plodov našich záhrad a lesov. Nechýbali tu voňavé jabĺčka či hrušky, ale aj iné pestrofarebné ovocie, zelenina, šišky, gaštany či vetvičky s lesnými plodmi. Výstava tak hýrila všetkými farbami a vôňami jesene a skrášlila nám priestor školy.

Všetko sa dá zhodnotiť jednou vetou - nápaditosť výrobkov vymodelovaných z plodov, ktoré nám poskytla pani jeseň, padla na úrodnú pôdu, teda do rúk šikovných žiakov našej školy.

Už teraz sa tešíme na jesennú krásu o rok.

Mgr. Ľubica Holanová

Európsky deň jazykov

15.10.2020 14:12
        Európsky deň jazykov oslavujeme na našej škole už tradične prostredníctvom rôznych aktivít. Cieľom tohto dňa je podnietiť u žiakov záujem o štúdium cudzích jazykov, poukázať na jazykovú rozmanitosť Európy, motivovať žiakov k sebarozvoju počas vyučovania, aj v mimoškolskej činnosti.
        Žiaci v tento deň absolvovali tzv. Uličku jazykov, kde boli pripravené stanovištia z európskych aj svetových jazykov - angličtina, španielčina, nemčina, francúzština, ruština aj kórejčina.  Stanovištia si žiaci pripravovali samostatne podľa jazykov, ktoré sa učia.  Ich spolužiaci odpovedali na vedomostné otázky, ktoré sa týkali nielen jazykov, ale aj rôznych európskych miest a ich zaujímavostí.
        Vydali sa spolu na virtuálnu prechádzku po európskych krajinách, spoznávali hlavné mestá a významné európske pamiatky. Mali jedinečnú príležitosť vyskúšať si zaujímavé písma ako azbuka alebo kórejský hangul, naučili sa základné frázy v nemčine či španielčine, dozvedeli sa, aké miesta sa oplatí navštíviť v Londýne a aké sú ekvivalenty slovenských mien vo francúzštine. Sme radi, že sa nám aj napriek náročným podmienkam podarilo tento deň zorganizovať v súlade s platnými opatreniami.
        Európsky deň jazykov sa oslavuje každoročne 26. septembra od roku 2001 v rámci celej Európy a my ho považujeme za skvelú príležitosť na propagáciu cudzích jazykov a multikultúrnej výchovy v našej škole.

Mgr. Natália Brešťanská, Mgr. Simona Šoková

Hlohovský zámok - exkurzia

09.10.2020 07:52

Dňa 25. 9. 2020 žiaci 7. B pri príležitosti Dňa Európskeho kultúrneho dedičstva navštívili Hlohovský zámok. Aj keď žiakom počasie veľmi neprialo, zrenovovaný Hlohovský zámok im náladu určite vylepšil. Žiakov na zámku srdečne privítala prevádzková riaditeľka zámku p. Ingrid Vidová, ktorá im bližšie ukázala viacero zrenovovaných priestorov. Ako prvé si žiaci prezreli výstavu maliara a grafika Miroslava Cipára a keramikára Jozefa Sušienku. Ďalší program, ktorý na žiakov čakal bola prednáška Virtuálny vesmír s riaditeľom Hvezdárne a planetária Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci, pánom Petríkom. Po skončení prednášky sa žiaci vybrali preskúmať ostatné zrenovované časti zámku. Pri prehliadke zámku mali možnosť prostredníctvom iPadov nazrieť do minulosti a zistiť, ako jednotlivé miestnosti zámku vyzerali. Posledná zastávka čakala na našich žiakov na najvyššom poschodí zámku. Prehliadka niesla názov Náčinia a náradia starých povolaní a remesiel a bola spojená s interaktívnou aktivitou, pri ktorej museli žiaci priraďovať vystavené predmety k povolaniam a činnostiam ľudí v minulosti.

Mgr. Mária Sviteková, Mgr. Simona Šoková

• Rozprávkové vretienko 1. kategória

11.03.2020 13:11

Dňa 3.3. 2020 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Rozprávkové vretienko 1. kategória

/žiaci I. – IV. ročníka/. Súťažilo 21 žiakov.

1.miesto získala Petra Mária Petrusová zo IV. A s rozprávkou Oriešok spisovateľky Hany Doskočilovej.

2. miesto: J. Beňo, III. B a M. Smerigová, III. A,

3. miesto: M. Ondrišová, I. A, N. Pavlenová, III. B, N. Hornáčková, II. A.

Ďakujeme rodičom aj vyučujúcim za prípravu žiakov a vysokú účasť rodičovskej verejnosti.

• Hollého pamätník 1. kategória

11.03.2020 13:11

Dňa 4. 2. 2020 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hollého pamätník 1. kategória

/žiaci II. – IV. ročníka/. Súťažilo 25 žiakov.

V kategórii POÉZIA zvíťazil Jakub Beňo z III. B, v kategórii PRÓZA Natália Bajzíková zo IV. A.

Uvedení žiaci nás budú reprezentovať v okresnom kole v Hlohovci.

Ďalšie výsledky:

Poézia: 2. miesto: P. Petrusová, IV. A,  N. Hornáčková, II. A a N. Rumíšková, III. B.

Poézia: 3. miesto: N. Vančová, II. A, S. Pestúnová, II. B, E. Košťálová, II. A.

Próza: 2. miesto: E. Ondrovičová.

Próza 3. miesto: N. Pokrývková.

Ďakujeme za vysokú účasť rodičovskej verejnosti.