• Programovanie s Ozobotmi EVO

• Odštartovali sme sériu stretnutí, na ktorých žiačky 8. ročníka učia svojich mladších spolužiakov programovať malého šikovného robota. Prvých 12 si to už 9. októbra vyskúšalo.

Tešíme sa na ďalších!

PhDr. Miroslava Valková

• Mladý hasič a záchranár

• Žiaci našej školy sa zúčastnili branno-športovej súťaže Mladý hasič a záchranár. Súťaž sa konala 04. 10. 2024 v ZŠ s MŠ Pastuchov. Prihlásených bolo 20 družstiev z okresu Hlohovec a Piešťany. My sme súťaž absolvovali s dvomi družstvami menovite A. Kleiman, A. Bucko, V. Bajzík, M. Levčík, P. Munka, R. Ondriš, P. Richter, Š. Adamkovič, M. Mikula. Žiaci museli  vykonať viacero disciplín napr. streľba zo vzduchovky, hod granátom, lezenie tunelom, ale aj poskytnutie prvej pomoci a prenos zraneného. Tieto úlohy plnili za daždivého počasia a tak mali možnosť vyskúšať si ako pracujú profesionálni hasiči, ktorí musia vykonávať svoje poslanie (povolanie) za každých okolností. Žiaci sa aktívne venovali príprave, s ktorou im pomohli dobrovoľníci z DHZ Leopoldov. Svojim zodpovedným prístupom a prípravou si zo súťaže odniesli  krásne 1. a 2. miesto.

Chlapcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!

Mgr. Miroslava Kleimanová

• Týždeň športu v ŠKD

• Týždeň športu je iniciatíva, ktorá má za cieľ propagovať zdravý životný štýl a pohybové aktivity. Je organizovaný na podporu aktívneho trávenia voľného času, zvyšovania povedomia o výhodách pravidelného pohybu a zlepšovanie fyzickej kondície. Každoročne sa koná na konci septembra. Na Slovensku sa do tohto podujatia zapája množstvo miest, škôl a športových klubov, ktoré organizujú rôzne športové aktivity.

Preto i náš školský klub nemôže túto akciu vynechať. Športu zdar!

Mgr. Lenka Sakmáry

• Svetový deň cestovného ruchu - Prednáška o lietadlách

• Dávidko Proksa, 10-ročný chlapec z 2. oddelenia ŠKD si pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu pripravil pre svojich spoluklubákov zaujímavú prednášku o lietadlách plnú užitočných informácií. Cestovný ruch a letecká doprava sú úzko prepojené odvetvia, ktoré sa navzájom výrazne ovplyvňujú. Letecká doprava zohráva kľúčovú úlohu pri rozvoji globálneho cestovného ruchu tým, že umožňuje rýchlu a efektívnu prepravu cestujúcich na veľké vzdialenosti. Vďaka nej je možné cestovať do ďalekých a ťažko dostupných miest, čo umožňuje rozvoj turistických destinácií na celom svete. Je najrýchlejším spôsobom prepravy medzi krajinami, a tak robí medzinárodný cestovný ruch pre turistov atraktívnejším. Cestovný ruch vytvára významný príjem pre mnohé krajiny, najmä tie, ktoré sú závislé na turistoch a letecká doprava tu hrá hlavnú úlohu. Nízkonákladové letecké spoločnosti sa výrazne podpísali pod nárast cestovného ruchu, pretože dostupné ceny leteniek umožnili cestovať väčšiemu počtu ľudí. Celkovo je cestový ruch bez leteckej dopravy ťažko predstaviteľný, najmä na globálnej úrovni.

Mgr. Lenka Sakmáry

• Športový deň na 1. stupni

• Dňa 27. septembra  sa konal na 1. stupni  našej základnej školy  športový deň, ktorý bol plný zábavy a súťaživého ducha. Žiaci mali možnosť zapojiť sa do rôznych pohybových  aktivít.  Deň sme začali strečingovými cvičeniami a  pokračovali sme rôznymi športovými hrami na školskom dvore a v telocvični. Deti si zahrali  futbal, vybíjanú, zmerali si svoju šikovnosť a obratnosť v štafetových súťažiach, v hudobno - pohybových hrách sa naučili koordinácii pohybov v rytme hudby a tiež sme  zrealizovali  vychádzky do okolia školy. Záver dňa patril  yogovým, relaxačným a dychovým cvičeniam.

Počas celého dňa panovala skvelá atmosféra.

Veríme, že deň športu bol pre všetkých príjemným zážitkom a motivoval žiakov k aktívnemu tráveniu voľného času.

Mgr. Renáta Ščasná, Mgr. Lenka Havalová