• Šiestaci a Európsky deň jazykov v Trnave

• Európsky deň jazykov sa tento rok konal formou jazykového festivalu, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 26. septembra 2024 na Trojičnom námestí a na Hlavnej ulici v Trnave.

Žiaci 6. ročníka plnili v jednotlivých stánkoch úlohy z anglického, nemeckého, ale i francúzskeho či španielskeho jazyka. Oboznámili sa však aj s netradičnými jazykmi ako esperanto, latinčina a novogréčtina.

Za splnené úlohy dostali pečiatky do tzv. jazykového pasu. Po získaní minimálne 5 pečiatok si mohli vyzdvihnúť v stánkoch odmeny - malú vecnú či sladkú odmenu.

Veríme, že sa tento deň našim žiakom páčil a vzbudil v nich záujem učiť sa cudzie jazyky.

• Hráme sa spolu - workshop

• Cieľom workshopu bolo prostredníctvom zábavných a spoločenských hier rozvíjať zručnosť, fantáziu a tvorivosť u detí. Vďaka hrám si deti osvojili spoluprácu a podporili vzťahy v kolektíve. Rôzne hry im priniesli radosť a zábavu.

Mgr. Renáta Miklošová, Mgr. Renáta Vančová

• Workshop – maľovanie kameňov

• V utorok sa v popoludňajších hodinách stretli žiaci II. stupňa na workshope zameranom na maľovanie kameňov. Cieľom tejto veselej aktivity, ktorú mnohí poznajú aj pod názvom „veselé kamene“ je namaľovať obrázok na kameň, z druhej strany ho označiť poštovým smerovacím číslom a niekde ho ukryť pre jeho náhodného nálezcu a tým ho potešiť. Pomocou akrylových fixiek a farieb vytvorili naši žiaci na kamienkoch rôzne postavičky, zvieratá, srdiečka či dopravné prostriedky. Niektoré kamienky si deti vzali domov, iné postupne umiestnime v areáli našej školy.
            Teší nás, že sa deťom táto aktivita páčila a chcú v nej pokračovať aj na ďalších spoločných stretnutiach.
                                                                                                                                          Mgr. Mária Sviteková

• Deň rešpektu a športu – VI. ročník

• Dňa 23. 09. 2024 sa žiaci VI. ročníka zúčastnili podujatia Deň rešpektu a športu v City Aréne v Trnave.

Cieľom podujatia bolo upriamiť pozornosť verejnosti a médií na problematiku šikany a potreby vzájomného rešpektu prostredníctvom posolstiev a účasti mienkotvorných osobností z oblasti kultúry, umenia a športu, ku ktorým mladá generácia vzhliada.

Pripravený bol program, ktorého súčasťou bola charitatívno-športová exhibícia. V priateľskom futbalovom zápase si zmerali sily osobnosti Integrácie so Slovenskou futbalovou reprezentáciou.

Atmosféra na štadióne bola výborná a naše deti si tento deň užili.

Mgr. Eva Svetlíková

• Biela pastelka

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá  zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom  je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Do tohtoročnej zbierky, ktorá sa konala 20. septembra sa zapojila aj naša škola a vyzbieranou sumou prispela na zlepšenie kvality života ľudí so zrakovým postihnutím.

Školský parlament

• Lovec hradov

• V pondelok 16. 09. 2024 zavítal do našej školy Lovec hradov, pán Lukáš Maleček.

Našim žiakom porozprával o svojom najväčšom koníčku - návšteve hradov. V tomto období navštívil už 616. hrad. Okrem Slovenska navštívil hrady už aj v Česku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bosne a Hercegovine a Slovinsku.

Žiakom odprezentoval svoju stránku, na ktorej nájdu rôzne informácie a zaujímavosti o hradoch, ale aj rôzne kvízy.

Žiaci Lovcovi hradov kládli rôzne podnetné otázky a bolo vidieť, že počas svojho voľna navštevujú so svojimi príbuznými hrady a zaujímajú sa o históriu.

Mgr. Mária Sviteková

• Ochrana života a zdravia 2024

• Úvod septembra sme venovali nielen adaptácii žiakov na školské prostredie, ale i prevereniu zdatnosti našich žiakov. Ako tradične, i tento rok sme o pomoc požiadali vojenský útvar z Hlohovca, ktorý pod vedením rtm. Ing. Tatiany Horákovej, pripravil pre žiakov II. stupňa kvalitný program. Rok od roka je ich program prepracovanejší a tento rok opäť preveril našich žiakov nielen po telesnej stránke, ale otestoval i ich schopnosti spolupráce, koordinácie, dôvery a tímového ducha. Každá trieda si zvolila svojho veliteľa, ktorý riadil celý proces, absolvovaním desiatich stanovíšť si každá trieda vybojovala bodové zisky, ktoré sa vo finále spočítali a vyhodnotili. Po štyroch hodinách zdravého súperenia sme spoznali víťazov:

1. miesto obsadila VIII. trieda (2. skupina)
            2. miesto obsadila VII.B
            3. miesto obsadila VI.A

Víťazom srdečne blahoželáme a veľmi pekne ďakujeme vojenskému útvaru z Hlohovca za organizovanie ďalšieho vynikajúceho kurzu Ochrany života a zdravia.

koordinátor OŽaZ