• Hudobná výchova II. B

• „Kde slová zlyhajú, hudba prehovorí.“ Dňa 25. 01. 2023 navštívil triedu 2. B hudobník Miloš Košťál. Porozprával žiakom zaujímavé informácie o gitare a taktiež o hudbe. Hodinu spestril ľudovými piesňami a taktiež piesňami od slovenského speváka Adama Ďuricu, ktorý zároveň poslal formou videa žiakom pozdrav.

Ďakujeme za príjemné spestrenie vyučovania.

Mgr. Petra Dobrovodská

• Zdravé zúbky

• V rámci projektu Ľudské telo sme v 2. ročníku zrealizovali vyučovaciu hodinu zameranú na dentálnu hygienu. Deti medzi sebou privítali dentálnu hygieničku Petru Hircovú, ktorá  deťom predstavila najväčších nepriateľov zubov a tiež účinný spôsob ako sa ich zbaviť, ktorý si aj prakticky vyskúšali.

Veríme, že deti si  budú pamätať, čo sa naučili a budú sa o svoje zúbky vzorne a pravidelne starať.

Mgr. Renáta Ščasná

• PYTAGORIÁDA

• V dňoch 7. – 8. 12. sa prihlásení žiaci 5. – 8. ročníka zúčastnili školského kola matematickej súťaže Pytagoriády.

Úspešnými riešiteľmi sa stali:    5. A – Matúš Pelzl, Samuel Králič

5. B – Damián Pavel Slamka

6. –   Richard Ondriš, Marianna Smerigová, Mia Pavlíková

7 .A – Jakub Černý

7. B – Samuel Fratrič

8. A – Alex Majgot, Martin Zapletal

8. B – Romy Opat, Matúš Ševčík, Kristína Mičková,

Úspešným riešiteľom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

Mgr. Katarína Šimičáková

• Umiestnenie školy - INEKO

• Minulý týždeň bola verejnosť oboznámená s výsledkami porovnania škôl na portáli INEKO. Naša škola sa umiestnila na popredných miestach. Dosiahnutý úspech je výsledkom spolupráce učiteľov, žiakov i rodičov. Bolo hodnotených 2 107 plnoorganizovaných základných škôl. Naša škola sa umiestnila v rámci celého Slovenska na 147. mieste. Ako sme dopadli v kraji? Z 217 plnoorganizovaných škôl v rámci trnavského kraja sme skončili na 11. mieste. Držme si palce, aby sa nám takéto krásne výsledky podarilo dosiahnuť i v budúcom roku.